سرمایه‌گذاران رغبتی برای قدم گذاشتن در مسیر ناهموار و سنگلاخی اشتغال ندارند

نماینده مردم نایین، خور و بیابانک در مجلس با انتقاد از اینکه سرمایه گذاران رغبتی برای قدم گذاشتن در مسیر ناهموار و سنگلاخی تولید و اشتغال ندارند از دولت خواستار رفع موانع سد راه سرمایه گذاران شد.عباسعلی پوربافرانی با انتقاد از اینکه اقدامات شتاب زده دولت در برخی عرصه ها کشور را با مشکلات زیادی مواجه کرد، گفت: این مشکلات برخی مطالبات مهم مردم را تحت تاثیر قرار داد.

نماینده مردم نایین، خور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی، یکی از مهمترین مطالبات مردم را موضوع اشتغال دانست و افزود: هر چند در گذشته در حوزه اشتغال با مشکل مواجه بودیم اما  خودروسازان  و بخش های تولیدی با مشکل نقدینگی و رکود مواجه در نهایت منجر به  تعدیل نیرو و به  معضل بیکاری دامن زده شد.

شرایط بسیار سختی در حوزه اشتغال داریم

وی ادامه داد: متاسفانه در حال حاضر در شرایط بسیار سختی در حوزه اشتغال مواجه هستیم و علیرغم اینکه سالانه تعداد زیادی بیکار به جوانان فارغ التحصیل افزوده می شود اما دولت نتوانست تولید شغل مناسب را در دستور کار قرار دهد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، یادآور شد: از سویی از اشتغال موجود نیز نتوانست حمایت و آن را به صورت پایدار حفظ کند بنابراین نارضایتی های شدیدی در حوزه اشتغال به وجود آمد.

پوربافرانی افزود: در حال حاضر تعداد زیادی واحد تولیدی آماده به کار داریم و سرمایه گذاران در تلاش برای دریافت تسهیلات هستند اما متاسفانه در فضای بوروکراسی اداری و در حوزه بانکی و مجوزها با مشکلات زیادی مواجه می شوند که انگیزه لازم را برای کارآفرینی از دست می دهند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس یادآور شد: اگر تمامی کارخانجات از ظرفیت خود استفاده و کارفرمایان بتوانند تسهیلات مناسب را دریافت کنند بسیاری از مشکلات در حوزه اشتغال رفع خواهد شد؛ بی شک اگر روند فعلی ارائه تسهیلات و مجوز ادامه داشته باشد به طور قطع در حوزه اشتغال با مشکلات بیشتری مواجه خواهیم شد.

مجلس در لایحه بودجه 98 تسهیلات خوبی را برای اشتغال در روستاها و شهرها پیش بینی کرده است

وی با بیان اینکه مجلس در لایحه بودجه 98 تسهیلات خوبی را برای اشتغال در روستاها و شهرها پیش بینی کرده است، گفت: البته این تسهیلات در بودجه 97 نیز مدنظر قرار گرفت اما متاسفانه تا حدود یک ماه اخیر یک سوم از تسهیلات نیز هزینه نشد و این بیانگر این است که  مسیر سرمایه گذاری برای تولید و اشتغال مسیری  ناهموار،  سنگلاخی و بسیار سخت است که بسیاری از سرمایه گذاران انگیزه خود را برای ادامه حرکت در آن از دست می دهند.

دولت  مسیر سرمایه گذاران برای بهبود تولید و اشتغال را هموار کند

پوربافرانی از دولت خواستار هموار کردن مسیر سرمایه گذاران برای بهبود تولید و اشتغال شد و ادامه داد: بی شک رونق تولید بهبود اشتغال را به دنبال دارد البته مردم نیز باید حمایت لازم را از تولید داخل داشته باشند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: به طور قطع اگر حمایت لازم از سرمایه گذاران انجام نشده و موانع سد راه تولید و اشتغال رفع نشود شرایط کشور در حوزه اشتغال در سال 98 مطلوب نخواهد بود.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*