مانور آمریکا‌یی‌ ها با هزینه کشورهای عربی در خلیج فارس

رئیس کمیسیون امنیت ملی مجلس، معتقد است: آمریکایی‌ها با هزینه کشورهای عربی مانورهایی را در خلیج فارس به راه انداختند.

حشمت الله فلاحت‌پیشه در گفت‌وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه‌ ملت با یادآوری اعزام ناو هواپیمابر و هواپیماهای بمب‌افکن آمریکایی به خاورمیانه، گفت: آمریکایی‌ها سیاست قدیمی را دنبال می‌کنند که جان‌ بولتون نماینده این سیاست است.

آمریکایی‌ها با هزینه کشورهای عربی مانورهایی را در خلیج فارس به راه انداختند

نماینده مردم اسلام‌آباد غرب در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: بعید به نظر می‌رسید که آمریکایی‌ها بعد از سلسله شکست‌هایی که 6 تریلیون دلار هزینه از سال های 2001 تا 2011 برای آنها دیگر چنین ادعایی را مطرح کنند.

وی افزود: یک ناو آمریکایی در قسمتی از دریای چین به مقابله با توان اقتصادی چین پرداخته و در طرف دیگر به خلیج فارس می‌آید و ادعایی را مطرح می کند، در واقع آمریکایی‌ها با هزینه کشورهای عربی این مانورها را شکل می‌دهند.

ایران فعلا به دنبال محاصره ناوهای آمریکایی در خلیج فارس نیست

فلاحت‌پیشه معتقد است: مقرات بین المللی از جمله امنیت خلیج فارس برای جمهوری اسلامی حائز اهمیت است، کاری که ایران در سوریه انجام داد و نخواست روند با ثبات تحولات سوریه شکل منفی به خود گیرد را هم می‌تواند در مقابل امریکا به کار ببنندد، لذا سیاست جمهوری اسلامی واحد و مشخص است.

رئیس کمیسوین امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: اگر شرایط جنگ با آمریکا هم ایجاد شود، قطعا ناوهای آمریکایی در خلیج فارس در محاصره ایران قرار می گیرد اما این موضوع فعلا در دستور کار جمهوری اسلامی ایران نیست.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*