حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر
حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر

مردم دیگر دم زدن از مذاکره با آمریکا را خیانت می‌دانند

حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر در نطق میان‌دستور خود در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه 17 دی 98)‌ مجلس شورای اسلامی گفت: اقدام رژیم آمریکا در ترور سپهبد سلیمانی آغازگر سطح جدید و نقطه عطفی از تقابل با محوریت مقاومت و علی‌الخصوص جمهوری اسلامی محسوب می‌شود و لذا سطح واکنش ما به عنوان ستون این محور تعیین‌کننده موازنه بلندمدت قدرت در سطح منطقه و جهان خواهد بود.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: تنزل این حادثه به عنوان ترور یک فرمانده از خیل فرماندهان نظامی ایران و برابر کردن ایشان با یکی از ژنرال‌های نظامی آمریکا با توجه به پیام ملت شریف ما و تمامی ملت‌های دنیا در این چند روز غیرقابل قبول است. امروز باید توجه کرد که شهادت حاج قاسم سلیمانی یک ترور و یک قتل نیست، بلکه یک قتال و اعلام جنگ است. آمریکا علیه ما اعلام جنگ کرده و قتال را باید با قتال پاسخ داد.

وی افزود: یادمان نمی‌رود مواردی را که امام و رهبری در مواضعی که فرمودند پاسخ سختی دهید و سازشکاران این کار را نکردند، چه بر کشور ما آمد. شهادت حاج قاسم سلیمانی قهرمان ملی و اسطوره‌ ایستادگی مومنانه، مردم‌دارانه و عصاره فضائل و شاگرد مخلص امام و رهبری، انتقام سخت، تنها راهی است که می‌تواند بخشی از حزن‌های ایجادشده را برطرف کند.

پژمانفر خاطرنشان کرد: طی ساعات سخت گذشته برخی از افراد از سر دلسوزی و یا ترس هم‌نوا با ترامپ شده، اقدام به تشریح ابعاد خسارات احتمالی سیاسی و اقتصادی پس از پاسخ جمهوری اسلامی به ایالات متحده آمریکا کرده‌اند. آنها تلاش می‌کنند کشور را از اقدام تلافی‌جویانه محکم و متناسب برحذر دارند تا موضوع در یک فضای ابهام با فرسایشی شدن و ابهامات پایان یابد.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: به جد همراه با مردم شریف ایران می‌گویم؛ عدم واکنش قاطع و نظامی صریح پشیمان‌کننده خواهد بود و ضعف تلقی می‌شود و دشمن را به سمت فشار بیشتر سوق می‌دهد. ملت ما دنبال انتقام سخت، بهنگام، متناسب و مستقیم نظامی است که کمترین نتیجه آن علاوه بر مطلبی که در طرح سه فوریتی امروز مجلس به تصویب رسید، موجب می‌شود که با سرعت منطقه غرب آسیا از لوث وجود عناصر نظامی آمریکا تخلیه شود، والا خواهند دید در این منطقه با کوهی از کشته‌های آمریکایی روبرو خواهند شد.

وی افزود: آقای رئیس‌جمهور! شما گفتید مذاکره و برجام توانست سایه جنگ را از سر کشور دور کند. حالا می‌گویید نه‌ تنها سایه جنگ برطرف نشده بلکه امروز وارد جنگ شدیم. آقای روحانی! خسارت اعتراف دیرهنگام و بدون عذرخواهی از ملت شریف ایران را چه کسی باید بدهد. با ریخته شدن خون سردار سلیمانی به دست آمریکایی‌ها همه ما مسئولان باید به خود آییم و بدانیم جای هیچ‌گونه دیپلماسی با آمریکا وجود ندارد و از امروز به بعد هر مقام مسئولی که بخواهد از آمادگی برای مذاکره با آمریکا‌یی‌ها سخن بگوید، از نظر ملت ایران این اقدام یک اقدام خیانتکارانه است و مستوجب مجازات خواهد بود.

پژمانفر خاطرنشان کرد: دولتی‌ها و کسانی که باز بر طبل الحاق ایران به سی اف تی و پالرمو می‌کوبند، آیا می‌دانند با الحاق این کشور به این لوایح، حاج قاسم سلیمانی در لیست ترور آنها قرار می‌گرفت و باید او را تحویل آمریکایی‌ها می‌دادیم. دولت باید در اسرع وقت این لوایح را پس بگیرد و مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز برای همیشه این لوایح را از دستورکار خود خارج و آنها را بایگانی کند.

نماینده مردم مشهد در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: آقای آذری جهرمی! شما مقصر هستید. اگر فروردین 98 که این اینستاگرام صفحات سپاه را حذف کرد مقابلش ایستاده بودید، امروز چنین وقیحانه یک ملت را تحقیر نمی‌کرد. روزی که اینستاگرام را به عنوان پلتفرم 85 میلیون ایرانی به ما تحمیل کردید و این کار علی‌رغم تذکراتی بود که ما به شما دادیم، آیا نمی‌دانستید با حذف همدردی‌های ملت ایران با شهید سلیمانی و جریان مقاومت چنین ملت ما را تحقیر می‌کنند.

وی افزود: موج نامگذاری فرزندان ذکور متولدشده در این روزها به نام قاسم آفرین دارد. مرحبا به پدر و مادرانی که امروز فرزندانشان را به نام قاسم و در عراق به نام ابومهدی نامگذاری می‌کنند.

پژمانفر خاطرنشان کرد: از هیات رئیسه و رئیس مجلس تقاضا می‌کنم ساختمان جدیدی را که در شرف اتمام است به نام شهید قاسم سلیمانی نامگذاری کنند.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*