انتخابات 98 مجلس
انتخابات 98 مجلس شورای اسلامی

شفاف به مردم هزینه‌های انتخاباتی‌ را اعلام می‌کنم

محمد خدابخشی سخنگوی کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، پس از ثبت‌نام در انتخابات دوره یازدهم مجلس که در محل ستاد انتخابات وزارت کشور صورت گرفت، گفت:  دغدغه اصلی مردم ثبات اقتصادی است این در حالی است که اقتصاد کلان کشورمان هم اکنون متزلزل بوده و برای مردم و فعالین اقتصادی نگران کننده است.

وی افزود: ابزار ثبات اقتصادی در اختیار دولت است ضمن اینکه ما خلا قانونی هم نداریم. لذا از تیم اقتصادی دولت انتظار عملکردی بهتر و تصمیمات سنجیده‌تر داریم.

سخنگوی کمیسیون برنامه مجلس گفت: توجه به معیشت مردم، اصلاح ساختار بودجه، و عدم اتکاء واقعی بودجه به نفت از موضوعاتی است که باید در مجلس یازدهم به صورت گسترده دنبال شود ضمن اینکه در این مجلس باید برنامه مدونی درباره توسعه همه جانبه کشور مصوب شود.

خدابخشی در باره اعلام شفاف هزینه‌های انتخاباتی‌اش به مردم گفت: در دوره گذشته من کمترین هزینه انتخابات را داشته‌ام به طوری که در جلسات انتخاباتی‌ام فقط چایی به مردم می‌دادیم و نشست‌های انتخاباتی‌ام به صورت خودجوش و با هزینه‌های خود مردم بوده است و در انتخابات مجلس یازدهم هم چنین روشی را دنبال خواهم کرد.

محمد خدابخشی سخنگوی کمیسیون برنامه بودجه

محمد خدابخشی سخنگوی کمیسیون برنامه بودجه

وی گفت: در جلسات انتخاباتی‌ام به هیچ وجه بحث شام و ناهار و مسائل اینچنینی نبوده و در نشست‌هایی که این هزینه‌ها صورت می‌گیرد شرکت نخواهم کرد.

سخنگوی کمیسیون برنامه مجلس گفت:‌من به دنبال هزینه کردن در انتخابات نیستم چرا که معتقدم اگر نامزدی در انتخابات هزینه کند باید قطعا به اشکال مختلف آن هزینه را جبران کند. لذا نماینده به سمت زد و بند سوق پیدا می‌کند.

خدابخشی افزود:‌ اگر نماینده‌ای زد و بند کند و هزینه‌های آنچنانی کند تکلیف برای مردم مشخص است و باید مردم این افراد را زیر نظر گرفته و موقع رای دادن علامت سؤال ها در مورد آن افراد شکل بگیرد.

وی گفت:‌ وقتی نامزدی هزینه غیرمتعارف کند می‌طلبد که مردم دقت بیشتری برای رای دادن به وی کنند.

سخنگوی کمیسیون برنامه مجلس درباره دلایل مردم برای رای مجدد به وی گفت:‌ با توجه به وضعیت بودجه کشور در طول سال‌های اخیر و تحریم‌های ظالمانه در حوزه انتخابات الیگودرز کارهای بسیار مناسبی انجام دادم. به طوری که برای توسعه زیرساخت‌های تلفن همراه، افزایش انشعابات برق اقدامات خوبی انجام دادم.

خدابخشی ی در پایان گفت: در انتخابات مجلس یازدهم از حوزه انتخاباتی الیگودرز شرکت خواهم کرد؛ البته از طرف جریان سیاسی که نگاهش به داخل کشور است در انتخابات اسفند ماه شرکت خواهم کرد. چرا که نگاه به خارج را در شان عزت مردم ایران نمی‌دانم.

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*