پایان کار اجلاس کمیته دائمی امور فرهنگی و اجتماعی مجمع مجالس آسیایی

اجلاس دو روزه کمیته دائمی امور فرهنگی و اجتماعی مجمع مجالس آسیایی (APA) با حضور کشورهای عضو و هیأت پارلمانی ایران پس از  و بحث و بررسی قطعنامه های پیشنهادی  و تصویب آنها به کار خود پایان داد.

در نشست کمیته دائمی امور فرهنگی و اجتماعی مجمع مجالس آسیایی (APA)  در بانکوک پیش نویس قطعنامه های این کمیته مورد  بحث و بررسی قرار گرفت و  ۱۰ قطعنامه کمیته به تصویب رسید . این قطعنامه ها شامل تقویت تنوع فرهنگی و حفاظت از میراث فرهنگی در آسیا، همگرایی آسیا از طریق فناوری اطلاعات و ارتباطات، همکاری در زمینه مساوات بهداشتی در آسیا،  صیانت و ترویج حقوق کارگران مهاجر در آسیا، نمایندگان پارلمان های آسیایی علیه فساد، نمایندگان زن پارلمانهای آسیایی عضو APA، تقویت گفتگو  در میان پیروان ادیان مختلف و همگرایی و هماهنگی و هماهنگی در بین مذاهب جهان، همکاری حقوقی و قانونی در زمینه مبارزه با قاچاق اقلام فرهنگی در آسیا، همکاری مؤثر در زمینه مبارزه با قاچاق مواد مخدر در آسیا و کمک های بشردوستانه به سوریه، عراق، یمن و میانمار در آستانه فاجعه انسانی بود که با هدف تحقق همگرایی و تحکیم همکاری ها میان کشورهای عضو به تصویب رسید.

قابل ذکر است که هیئت پارلمانی مجلس شورای اسلامی حضور فعالی در نشست های مختلف کمیته داشت.

همچنین کارگروه تشکیل پارلمان آسیایی به ریاست محسن کوهکن برگزار گردید و مقرر شد نشست آتی کارگروه  در کشور کویت برگزار و در خصوص بررسی ایده تشکیل پارلمان آسیایی به کار خود ادامه دهد. جمهوری اسلامی ایران میزبان کمیته سیاسی مجمع پارلمان آسیایی می باشد.

نمایندگان کشورمان، سیده فاطمه ذوالقدر، محسن کوهکن ریزی و هاجر چنارانی از اعضای گروه APA مجلس شورای اسلامی ایران به عنوان هیئت پارلمانی جمهوری اسلامی ایران در نشست فوق حضور داشتند./

پاسخ بدهید

ایمیلتان منتشر نمیشوذفیلدهای الزامی علامت دار شده اند *

*